7.2 C
Skopje
22.11.2019 - 9:51

Ознака: американскиот талибанец

„Американскиот талибанец“ ослободен од затвор

Џон Вокер Линд, познат како „американскиот талибанец“, кој беше заробен за време на инвазијата на Авганистан пролетта 2001 година, денеска беше ослободен од федералниот...