Ознака: Американскиот Стејт департмент

Стејт департментот ја поздрави одлуката на Харадинај

Американскиот Стејт департмент ја поздрави одлуката на Рамуш Харадинај да соработува со судот во Хаг. - САД му честитаат на тоа што одлучи да се...