3.8 C
Skopje
5.12.2021 - 22:14

Ознака: американска армија

Американската армија повторно го активира Петтиот корпус

Американската армија повторно активираше ново седиште на корпусот, наречен „Петти корпус“, во кој се вклучени 635 војници стационирани во Форт Нокс, Кентаки и други...

Иран ја прогласи американската армија за терористичка организација

Иранските пратеници со големо мнозинство денеска го усвоија предлог законот со кој американските сили на Блиски Исток се прогласени за терористи. Од 207 присутни пратеници,...