13.8 C
Skopje
15.6.2021 - 0:17

Ознака: американска амбасада

Амбасада на САД за „Двојник“: Тесно соработуваме со МВР, но не...

Американската амбасада соработува со МВР и со другите надлежни институции, но не ги коментира истрагите што се во тек. Ова е ставот американската амбасада...

Ракети истрелани кон американската амбасада во Багдад

Три ракети биле истрелани денеска кон американската амбасада во Багдад, во заштитената и утврдена зона на ирачката престолнина, соопштија тамошните власти. Во моментов не е...

СЗО не е сигурна дали антителата штитат од повторна инфекција

Светската здравствена организација не е сигурна дали присуството на антитела во крвта обезбедува целосна заштита од повторни инфекции на коронавирус, истакна Мајк Рајан, еден...

САД ќе издвојат 1,1 милиони долари за помош на Македонија во...

САД ќе издвојат помош од 1,1 милиони долари за спречување на ширењето на заразата на коронавирусот во Македонија, соопшти амбасадата на САД во државава,...

САД се подготвени да го поддржат мирот со сите оние што...

АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ЗА „НОВА МАКЕДОНИЈА“ Воениот судир меѓу Иран и САД може да има колосални регионални, но и светски последици. Поради клучната геополитичка и безбедносна...

Американска амбасада за химната: Грешки може ненамерно да се случат во...

Американската амбасада во Скопје се огласи на социјалните мрежи по згрешената изведба на Тамара Тодевска на македонската химна на синоќешната прославата на Денот на...

Фестивал на Младинскиот совет на американската амбасада

Фестивалот насловен „Младински фестивал“ на Младинскиот совет на Амбасадата на САД во Македонија ќе се одржи в недела, со почеток во 12 часот, во...

Знамето пред Амбасадата на САД на половина копје за загинатите во...

Знамето пред Амбасадата на САД во Скопје е на половина копје за автобуската несреќа што се случи вчера на автопатот Скопје – Тетово, во...

Бејли бара од судиите да не ги вплеткуваат САД во нивните...

Каква било сугестија дека САД сакаат да управуваат со некоја судска разрешница е лажна, вели меѓу другото американскиот амбасадор Џес Бејли во писмото, кое...

Приведена жена во близина на експлозијата кај американската амбасада во Пекинг

Кинеската полиција уапси жена која денеска се поли со бензин, во обид да се самоубие во близина на Амбасадата на САД во Пекинг, објави...