Ознака: американка

Американка на шопинг потрошила државна помош oд 150.000 долари

Американка од Северна Каролина, која наводно фалсификувала документи со цел да добие државна помош од 150.000 долари наменета за компании, е обвинета дека ги...

Американка го ширела коронавирусот по ресторани во Германија

По наглото избувнување на зараза со коронавирус во Гармиш-Партенкирхен, Државното обранителство во Минхен започна истрага против жена, која е осомничена дека ги посетувала угостителските...

Американка три месеци боледува од ковид-19

Американка веќе 100 дена се бори со ковид-19. Првите симптоми ги почувствувала на 17 март, недолго откако нејзината 16-годишна ќерка се тестирала за вирусот...