20.9 C
Skopje
20.8.2019 - 2:08

Ознака: амди бајрам

ДИК падна, во незгодно време

Неработење на веб-страница на Државна изборна комисија е сериозен преседан, кој треба темелно да се истражи, но и да се превенираат сите можни идни...

Амди Бајрам – лик на политичар на деценијата

Не знам кого го изненади изјавата на Амди Бајрам дека ќе се кандидира за претседател на државата. Некој може да се потсмева, но тој...

Едно име за севкупна употреба, едно евро за Вицето

Продолжуваме каде што застанавме минатата недела. Среде безумното лудило на самоодрекувањето. Има ли народ на планетава што се одрекол од себе, од сопствениот идентитет...

Кој кого ќе намагарчи

Едно нешто сепак не смее да се изостави од ум. Зашто политички пазар дома е една работа, а меѓународно право нешто сосема друго. И...

„Ловџијата“ Амди Бајрам влегува во Владата

Нови коалициски партнери во Владата ќе бидат БЕСА на Африм Гаши, ДПА и Сојузот на Ромите на Амди Бајрам. - Имаме постигнато договор со БЕСА...