8.8 C
Skopje
17.10.2021 - 9:13

Ознака: амбиции

Меси и Роналдо во нови тимови, но со стари амбиции

Двајцата најдобри играчи на денешницата, Аргентинецот Меси и Португалецот Роналдо, од летово се во ПСЖ, односно во Манчестер јунајтед, со желба за освојување на...

Сите форми на големоалбанските амбиции

Не треба да се потценат овие воскреснати иницијативи, анализи, размислувања и предлози. Тие не произлегуваат само од албанската интелектуална елита, туку никулците се лоцирани...

„Геополитика“: ЕУ е наднационална структура со империјални амбиции

Претседателот на европарламентот Антонио Тајани, со својата последна изјава како да ја открива скриената агенда на ЕУ. А таму сѐ почесто во јавноста се...