17.8 C
Skopje
18.6.2021 - 8:17

Ознака: амбасада на сад

Амбасадата на САД во Белград: Загрижени сме за ситуацијата

Амбасадата на САД во Белград соопшти дека со внимание ги следи настаните во Србија. Од таму наведуваат дека се длабоко загрижени за насилството на...

Тамара Тодевска: Не можам да ја опишам тагата поради пропустот на...

Пејачката Тамара Тодевска се извини на социјалната мрежа Фејсбук за пропустот при изведувањето на химната на вчерашната прослава на 4 Јули во Амбасадата на...

Изоставањето на Гоце Делчев од химната отвори бројни прашања

Македонската химна изведена од Тамара Тодевска, без споменување на Гоце Делчев, Питу Гули, Даме Груев и Јане Сандански, за време на синоќешниот прием во...

Амбасадата на САД му ја честита победата на Пендаровски

Амбасадата на САД упати честитки за победата на Стево Пендаровски на претседателските избори. Оттаму им честитаат и на граѓаните кои го искористија нивното гласачко...

Амбасадата на САД предупреди за зголемен ризик од терористички напади

Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Македонија преупреди дека постои зголемен ризик за терористички напади поттикнати од екстремистичка идеологија на територијата на нашата земја. -...

Уапсен напаѓачот на Амбасадата на САД во Анкара

Турските безбедносни сили денеска приведоа маж под сомнение дека пукал врз Амбасадата на САД во Анкара. Засега не се познати детали за приведеното лице. Шест...

Амбасада на САД: Белград и Приштина да предложат свое решение

Американската Амбасада во Белград нагласува дека е време учесниците во преговорите за конечниот статус на Косово да бидат креативни и флексибилни. Според нив, Белград и...

Огномет-бомба ја предизвикала експлозијата пред амбасадата на САД во Пекинг

Експлозијата што утринава се случи во близина на Американската амбасада во Пекинг била предизвикана од мала импровизирана направа, соопшти претставник на дипломатското претставништво на...

Приведен 26-годишен маж од Кина за експлозијата пред Амбасадата на САД...

Маж детонираше бомба пред американската амбасада во главниот град на Кина, Пекинг, но засега не се познати неговите мотиви. - Имаше експлозија околу 13 часот...