7.9 C
Skopje
19.11.2019 - 7:21

Ознака: аматери

Данска со аматери ќе се натпреварува во Лигата на нации

Во фудбалската репрезентација на Данска ќе бидат повикани играчи од мал фудбал и од пониски лиги доколку селектираните останат на намерата да бојкотираат. Како што...