28.2 C
Skopje
25.6.2019 - 14:33

Ознака: Алфи

„Алфите“ спасија маж од водите на Вардар во близина на Камениот...

Двајца припадници на специјалната единица „Алфи“, претпладнево спасиле маж од водите на Вардар во Скопје. Мажот бил забележан во водата во близина на Камениот мост,...

МВР: Началникот на Алфите возилото го користел за службени цели

Министерството за внатрешни работи е информирано за движењето на началникот на Единицата за прв одговор и интервенција - АЛФА, Примислав Димовски и за начинот...

Лекарите го исклучија од апаратите за дишење, но малиот Алфи трет...

Продолжува драмата во Ливерпул, каде 23-месечниот Алфи Еванс веќе трет ден е жив и покрај тоа што лекарите од болницата „Алдер Хеј“ го исклучија...