Ознака: „Алфа екс“

Јапонија го тестира најбрзиот „воз-куршум“ – Алфа екс

Воз кој има способност да достигне максимална брзина од 400 километри на час ќе биде тестиран месецов во Јапонија, пренесува „Индипендент“. Возот „Алфа екс“ ќе...