31.8 C
Skopje
25.6.2021 - 13:15

Ознака: алкохол

За еден ден во Центар казнети над 90 возачи, 17 возеле...

Во текот на вчерашниот ден полицијата спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возењето под дејство на алкохол на територијата на Центар, при што...

Казнети 124 возачи во Центар и Илинден, 17 од нив возеле...

Полицијата во текот на вчерашниот ден (30 јануари) спровела засилени сообраќајни контроли. Како што информираат од МВР, на териториите на скопските општини Центар и Илинден...

Руските научници препорачуваат повеќе месо и помалку алкохол за оние што...

Руските научници им препорачаа на сите што примаат вакцина против ковид-19 да консумираат храна богата со протеини, бидејќи нивниот недостиг, како и стресот, можат...

Приведен возач на камион со 2,44 алкохол

Вечерва околу 17:45 часот полициски службеници од мобилната сообраќајна единица на МВР на патот Прилеп-Кавадарци го приведоа Е.В.Б (49) од Русија, кој управувал товарно...

Не смее да се консумира алкохол пред да се прими руската...

Алкохолот не треба да се консумира на денот на вакцинирање против инфекција со коронавирус, бидејќи може да го ослабне имунитетот и ефектот на вакцината....

Каков алкохол смее да се консумира за време на диета

Алкохолните пијалаци се богати со шеќери и затоа не се добредојдени на менито за диети, но, сепак, може да се направат одредени компромиси. Иако...

Умереното консумирање алкохол помага против деменција

Она што сигурно го знаеме е дека прекумерното консумирање алкохол дефинитивно му штети на мозокот. Она што е помалку јасно е дали мало или...

Во Ново Мексико пиеле средство за дезинфекција – тројца починати

Три лица во Ново Мексико починаа, а едно остана трајно слепо поради труење со метанол откако пиеле средство за дезинфекција на раце, соопштија здравствените...

Билтен

Две лица паднале од мотоцикл на коловоз На лoкалниот пат село Горно Коњаре - село Четирце, Б.Ј. (43) од селото Четирце, Кумановско, управувајќи мотоцикл „jамаха“...

Во Иран починаа 27 луѓе од труење со алкохол, верувале дека...

Дваесет и седум луѓе починаа во Иран од труење со алкохол, по шпекулациите дека алкохолните пијалаци лекуваат од коронавирусот, објави официјалната новинска агенција „Ирна“. Иран,...