14.7 C
Skopje
13.11.2019 - 19:34

Ознака: Алкалоид

Алкалоид според планот, победа и во второто коло

Цел поен во второто коло за „фармацевтите“ освоија Инаркиев, Ковалев и Панчевски, а вчера се играше дербито со европскиот првак Медни Всадник Шахистите на Алкалоид...

Алкалоид на најголемиот саем на фармацевтската индустрија

„Алкалоид АД Скопје“ од 5 до 7 ноември годинава настапи како излагач на најголемиот саем на фармацевтската индустрија во светот: „Конвенција на фармацевтски состојки“...

Првото коло без изненадувања, победија сите кандидати за титулата

Алкалоид, рангиран прв пред почетокот на Европскиот клупски куп во шах, го совлада белгиски Ешикер Мосан, со 5-1, а победија и руски Медни Всадник,...

„Алкалоид“ дел од најголемиот глобален саем на фармацевтската индустрија

 „Алкалоид АД Скопје“ од 5 до 7 ноември годинава настапи како излагач на најголемиот саем на фармацевтската индустрија во светот: „ЦПхИ“ (CPhI - Convention...

Шаховскиот клуб Алкалоид стартуваше со победа на Европскиот клупски куп

Шахистите на Алкалоид успешно стартуваа на годинешниот Европскиот клупски куп во Улцињ, Црна Гора. Тие во првото коло, со победите на Шанкланд, Криворучко, Ковалев и Недев...

Алкалоид подготвен за втор триумф на ЕКК

Македонскиот шаховски првак е прв фаворит на годинашниов Европски клупски куп, што од недела до 16 ноември ќе се одржи во Улцињ, Црна Гора Македонскиот...

Доделени 42 стипендии за најдобрите студенти

Дванаесетта година едноподруго фондацијата „Трајче Мукаетов“ доделува стипендии за најдобрите студенти на Медицинскиот и на Фармацевтскиот факултет, а годинава првпат има петмина првенци на...

За прв пат годинава Фондацијата ,,Трајче Мукаетов” има петмина првенци со...

ДОДЕЛЕНИ 42 НОВИ СТИПЕНДИИ Дванаесетта година по ред фондацијата доделува стипендии на најдобрите студенти на Медицински и на Фармацевтски факултет, а годинава за прв пат...

„Алкалоид“ – резултати од работењето за периодот јануари – септември 2019...

„Алкалоид“ има раст на консолидираниот извоз од 19 отсто, раст на консолидираната нето-добивка од 26 проценти, инвестиции во износ од 603 милиони денари и...

„Алкалоид“ забележа раст на консолидираниот извоз, нето-добивката и на инвестициите

„Алкалоид“ со раст на консолидираниот извоз од 19%, раст на консолидираната нето добивка од 26%, инвестиции во износ од 603 милиони денари и 127...