4.8 C
Skopje
27.11.2021 - 1:22

Ознака: али ахмети

Ахмети: Никој да не се плаши од првиот премиер Албанец

На промоција на кандидатот за премиер на Република Северна Македонија под број 9 кој е предложен од Демократската унија за интеграција беше присутен и...

Заев: Ако ДУИ условува со позицијата премиер, нема да биде дел...

Доколку ДУИ има услов за коалиција за Влада, тогаш ДУИ нема да биде дел од идната Влада, порача на Фејсбук лидерот на СДСМ, Зоран...

Ахмети: Време е за првиот Албанец премиер

Демократската унија за интеграција (ДУИ) одбележува 18 годишнина од оснoвањето, а по овој повод лидерот на партијата Али Ахмеи посочува дека и натаму се...

За Ахмeти најважен е консензусот за датум, Касами смета дека избори...

За лидерот на ДУИ, Али Ахмети, важно е да се има консензус од сите политички партии за одредување на датумот за претстојните избори, а...

Ахмети: Ќе се чека мислење од Комисијата за заразни болести

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, по лидерската средба рече дека ќе чекаат да добијат известување од Комисијата за заразни болести за тоа кога би...

Ахмети: Со изборите ќе се занимаваме откако ќе го победиме вирусот

Изборите и кампањата во моментов се последни меѓу приоритестите на ДУИ, вели лидерот на партијата, Али Ахмети, кој дополнува дека апсолутен приоритет во моментов...

Ахмети: Никој не сака повеќе од ДУИ да се расветли „Монструм“

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, по неговото сведочење во Кривичниот суд изјави дека очекува судските власти да го расчитат случајот „Монструм“. - Да нема селективна...

Ахмети за „Монструм“: Сите бевме исплашени да не дојде до судир...

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, го започна своето денешно сведочење во случајт „Монструм“ претставувајќи се како пратеник. - За овој грозоморен настан дознав следниот ден...

Али би сакал да дели, ама го нема шпилот карти

ПО ИЗЈАВАТА ДЕКА МУ БИЛО ПОНУДЕНО, НО ОДБИЛ ПОДЕЛБА НА МАКЕДОНИЈА Ваквата изјава на лидерот на ДУИ предизвика загриженост, но и вчудовиденост кај јавноста од...

Средба на Мицкоски и Ахмети во македонското Собрание

Започна средбата меѓу лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, Христијан Мицкоски и Али Ахмети, која се одржува во македонското Собрание. Средбата е на барање на претседателот...