8.8 C
Skopje
17.10.2021 - 7:32

Ознака: али ахмети

Али Ахмети стана почесен доктор на науки на тетовскиот универзитет

Тетовскиот универзитет му ја додели титулата почесен доктор на науки на претседателот на ДУИ, Али Ахмети. Тој рече дека оваа титула му ја посветува на...

Ахмети се сретна со Бучковски: Решението со Бугарија е брзо достижно

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети синоќа се сретна со поранешниот премиер Владо Бучковски, задолжен од Владата зa спорот со соседна Бугарија. Ахмети...

Ахмети – Дејвид Гир: Заслужуваме почеток на преговори

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети, се сретна со амбасадорот на Европската Унија, Дејвид Гир. Како што соопштија од ДУИ, Ахмети му кажал...

Ахмети откри дека Македонија и Бугарија размениле понуди и документи

Лидерот на ДУИ Али Ахмети кажа дека се разменети понуди и документи со Бугарија за кои смета дека не е време да ги сподели...

Ахмети му честита на Бајден: Нашиот голем пријател застана на чело...

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, прв му честита на новиот избран претседател на САД, само неколку моменти по потврдата на победата на претседателските избори,...

Нема детали од исказот на Ахмети за „Попис“

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, утринава во обвинителството дал исказ за случајот „Попис“, во кој е осомничен заедно со поранешниот премиер Никола Груевски. Тој дошол...

Ахмети на распит за предметот „Попис“

Лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска треба да се јави на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција, за да даде исказ...

Ахмети на средба со амбасадорката Брнс: Америка останува нашиот најсилен сојузник

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети, се сретна со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Брнс. - Ахмети ѝ пренесе на амбасадорката Барнс...

Ахмети – Цакај: Заедно сме на вистинскиот пат

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, денеска во Собранието оствари средба со министерот за надворешни работи на Република Албанија, Гент Цакај, кој...

Ахмети сведочеше пред Меѓународниот суд за Косово

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, денес околу 16.30 часот го напушти ЕУЛЕКС, објектот на меѓународната правна мисија на Европската унија во Косово, каде во...