-4.2 C
Skopje
21.1.2020 - 10:56

Ознака: али ахмети

Џафери негира дека бојкотот ќе му овозможи да стане претседател на...

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, во завршниот собир за претседателските избори на Демокрастската унија за интеграција пред присутните ги негираше шпекулациите дека непојавувањето за...

Ахмети ја повика ВМРО-ДПМНЕ да не се повлекува од дијалогот за...

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска ја повика најголемата опозициска партија да го продолжи учеството во работните групи при Министерството за правда во врска...

Ахмети и Заев договориле заеднички кандидат за претседател

Лидерот на ДУИ Али Ахмети по средбата попладнево со премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев во Собранието истакна дека се договориле на претседателските...

Ахмети најави средба со Заев

Лидерот на ДУИ Али Ахмети најави дека утре ќе се сретне со премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев со кого ќе разговараат за...

Заев и Ахмети ќе се обидат да најдат заеднички кандидат за...

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети на денешната средба во Клубот на пратениците заклучиле да направат обид...

Ахмети му пиша на Нимиц: Заедно го постигнавме овој видлив успех

Претседателот на Демократската унија на Албанците Али Ахмети напиша писмо до медијаторот во спорот помеѓу Македонија и Грција Метју Нимиц, кое го пренесуваме во целост. Поздрав...

Орлите високо летнаа

Токму еден од двајцата фотографирани летачи на орли, вицепремиерот Османи, стана главен промотор на таканаречениот владин план за итните реформски приоритети, кој првично беше...

Ахмети: Имавме тежок почеток, но успешен крај на годината

Во нашите проекти без помошта, ангажманот и олеснувањето на меѓународната заедница немаше да стигнеме тука каде што сме, рече претседателот на Демократската Унија за...

Почнува третата фаза за измена на Уставот

По усогласувањето, односно прифаќањето или одбивањето на предлозите од стручната јавност, претседателот на Собранието, Талат Џафери, потоа е должен во рок од 30 дена...

Ахмети: Процесот на уставни измени се уште е во развој и...

Лидерот на ДУИ Али Ахмети изразува загриженост процесот на уставните измени кои произлегуваат од Договорот од Преспа да не биде загрозен од невниманието на...