2.8 C
Skopje
25.10.2021 - 3:00

Ознака: али ахмети

Зеленото време на ДУИ и Али Ахмети

Што може да добие Македонија под таа зелена заштита? Со преземањето на еколошките прашања и проблеми во свои раце, ДУИ ќе управува со сите...

Kафенце за Али Ахмети

Што ќе се промени со „зелената платформа“? Дали тоа значи дека ќе престанеме да го гледаме Али Ахмети како ужива во патриотски вечеринки, со...

Али Ахмети: Започнуваме нова политика

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, денеска во обраќањето пред јавноста од Школката во Градскиот парк во Скопје по повод 19-годишнината од основањето на партијата...

Али Ахмети денес ќе им се обрати на граѓаните

Денеска напладне кај Школката во скопскиот Градски парк, Али Ахмети ќе им се обрати на граѓаните преку социјалните мрежи по повод 19-годишнината од основањето...

Заев, Џафери и Ахмети ќе разгледуваат можности за деблокирање на Собранието

Разгледувањето на можности за деблокирање на Собранието ќе биде во фокусот на утрешната средба меѓу Зоран Заев, претседателот на Собранието Талат Џафери и лидерот...

Ахмети му честита на Бајден и американскиот народ

Ми претставува особено задоволство да му ги пренесам најискрените честитки на 46. претседател на Соединетите Американски Држави, Џо Бајден, по повод денешната инаугурација во...

Али Ахмети – големиот цар на Македонија

Лидерот на ДУИ е најдолговечниот политичар што игра под рефлекторите на македонската политичка арена. Од командант Абаз се преобрази во незаменлив господин Ахмети. Не...

Функцуионерите на ДУИ казнети за групирањето на прославата на Ахмети

МВР им врачило платни налози за неносење на заштитна маска на сите 15 функционери од ДУИ кои на 4 јануари се сликаа собрани во...

Ахмети со честитка до Бајден: Демократијата победи

Претседателот на ДУИ Али Ахмети, му испрати честитка на новиот претседател на САД, Џо Бајден по финалната потврда за неговата победа од страна на...

Груби и Ахмети со честитки за Божиќ

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети и првиот вицепремиер и министер за политички систем Артан Груби преку пораки, им посакаа среќен Божиќ на сите православни...