14.8 C
Skopje
20.9.2021 - 8:29

Ознака: али ахмети

Ахмети: Со работа и инвестиции државата се движи кон развој

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети денеска беше во посета во индустриската зона во Сарај, каде од страна на компанијата “One Cable“...

Ахмети: Инсистираме на темелна, длабинска и брза истрага

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, преку Фејсбук истакна дека вечерва, во ноќта полна со вознемиреност и со болка, тој е со Тетово и со...

Ахмети за кандидатите на ДУИ: Нивна победа ќе значи уште поголема...

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, денеска имаше состанок со Генералниот совет на партијата во Гостивар. На состанокот на Генералниот совет, по предлог на Ахмети, членовите...

Али Ахмети апелира до граѓаните да се вакцинираат

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, преку објава на Фејсбук упати апел до сите граѓани да се вакцинираат и изрази сочувство до...

Ахмети: Нѐ интересираше од кираџии да станеме господари во нашата земја

Нас нѐ интересираше во договорот да се опфатат супстанцијалните елементи, за од кираџии да станеме господари во нашата земја, рече лидерот на ДУИ, Али...

Ахмети: Статусот на Охрид во УНЕСКО е наш најголем приоритет

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, денеска остварил средба со постојаната координаторка на Обединетите нации во земјава, Росана Дуџак. Како што информираат од партијата, на средбата...

Националистичките политичари градат ѕидови, а современите мостови

Средба Ахмети-Рама На вториот ден од Преспанскиот форум за дијалог, претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети оствари средба со премиерот на Албанија, Еди...

Пустите желби на сецесионистите од мегафонот на Ахмети

ПРОМЕНАТА НА ЗНАМЕТО, ГРБОТ И ХИМНАТА - ПОЛИТИЧКИ ПАМФЛЕТ ИЛИ НЕШТО ПОВЕЌЕ Колку и да се релативизира изјавата на Ахмети, таа претставува еден континуитет на барањата...

Влада: Ахмети не разговарал со СДСМ и Заев за промена на...

Ниту во Владата, ниту во владејачката партија СДСМ, ниту со премиерот Заев не е разговарано за промена на знаме, грб или химна на државата,...

Зеленото време на ДУИ и Али Ахмети

Што може да добие Македонија под таа зелена заштита? Со преземањето на еколошките прашања и проблеми во свои раце, ДУИ ќе управува со сите...