Ознака: Алек Болдвин

Не го повлеков чкрапалото: Алек Болдвин низ солзи проговори за фаталниот...

Алек Болдвин со многу емоции и солзи првпат проговори за трагедијата што се случи на снимање на вестернот „'Рѓа“ во американската сојузна држава Ново...

Член на екипатa поднесе тужба за небрежност против Болдвин и продуцентите...

Член на персоналот, кој бил сведок на фаталното пукање на сетот на вестернот „Рѓа“, вчера поднесе тужба за небрежност против актерот Алек Болдвин и...

Болдвин: Ваквата несреќа е еден во трилион случаи

Со нетрпение чекаме канцеларијата на шерифот да ни каже што утврдила нивната истрага, им рече Алек Болдвин на новинарите кои заедно со фотографи и...

Продуцентите се соочуваат со нови обвинувања за инцидентот на снимањето на...

Се огласи Хана Гутиерез Рид, која ја контролираше употребата на реквизити на сетот на филмот „'Рѓа“, во текот на чие снимање дојде до фаталниот...

Пиштолот со кој пукал Алек Болдвин не бил темелно проверен

Револверот „колт“ со калибар 45, користен на сетот на филмот „’Рѓа“, не бил темелно проверен пред да му го дадат на актерот Алек Болдвин,...

Тројца ракувале со пиштолот со кој пукаше Болдвин, пронајден смртоносниот куршум

Полицијата тврди дека поседува куршум испукан од пиштолот што го користел актерот Алек Болдвин кога случајно ја застрела и уби камерманката за време на...

На Болдвин му било кажано дека пиштолот не е наполнет

Ранетиот режисер открива детали за трагедијата на снимањето на „'Рѓа“ Алек Болдвин вежбал да вади револвер од футролата, по што го вперил во камерата за...

На снимањето на „’Рѓа“ имало и други проблеми и инциденти

Пиштолот од кој актерот Алек Болдвин пукаше на снимањето на  „’Рѓа“ и ја уби директорката на фотографија, му го дал помошник режисерот, кој му...

Желбата за филмска автентичност ги прави смртоносни и реквизитите

По трагичниот инцидент во кој славниот актер Алек Болдвин ја усмрти снимателката Халина Хачинс и го рани режисерот Џоел Соуз со пиштол-реквизит за време...

Алек Болдвин усмрти снимателка и рани режисер со реквизитен пиштол

Актерот Алек Болдвин (68) со куршум од реквизит ја усмрти снимателката Халина Хачинс (42) и го рани режисерот Џоел Соуз (48) на филмски сет...