3 C
Skopje
16.11.2018 - 2:43

Ознака: Алекс Окслејд-Чембрлен

Чембрлен нема да игра ниту на Мундијалот

Алекс Окслејд-Чембрлен (24), фудбалерот за врска на Ливерпул, ги повреди лигаментите на десното колено на полуфиналниот меч во Лигата на шампионите (ЛШ) со Рома...