-3.2 C
Skopje
28.1.2022 - 12:16

Ознака: Алексеј Навални

Навални е вратен во првобитниот затвор

Алексеј Навални е вратен во првобитниот затвор каде што ја издржуваше затворската казна, откако се опорави од штрајкот со глад во болничкиот оддел на...

Руските власти предлагаат на приврзаниците на Навални да им се забрани...

На соработниците и приврзаниците на затворениот руски дисидент Алексеј Навални ќе им биде забрането да учествуваат на руските избори доколку биде изгласан законот предложен...

Личам на ужасен скелет – Навални се појави на суд откако...

Рускиот опозициски лидер, Алексеј Навални, вчера присуствуваше на онлајн судење за да поднесе жалба за неговата пресуда. Ова е негово прво појавување откако тој...

Хајко Мас отфрла дополнителни санкции против Русија поради Навални

Германскиот министер за надворешни работи Хајко Мас ги отфрли дополнителните санкции на Европската Унија против Русија во врска со ситуацијата на затворениот опозициски лидер...

Навални го прекина штрајкот со глад откако доби медицинска помош

Рускиот опозициски лидер, кој е во затвор, Алексеј Навални, објави дека го прекинува штрајкот со глад откако доби медицинска помош и откако лекарите го...

Лекарите побараа од Навални да го прекине штрајкот со глад

Лекарите на приведениот руски опозициски лидер Алексеј Навални побараа од него веднаш да го прекине штрајкот со глад, предупредувајќи дека во спротивно може да...

Уапсени повеќе од 1.700 приврзаници на Навални

Полицијата уапси повеќе од 1.700 луѓе на вчерашните протести одржани Русија, во знак на поддршка на критичарот на власта Алексеј Навални, кој е во...

Се подготвува голем протест за Навални

Руската полиција приведе десетици демонстранти во земјата на митинзите организирани од сојузниците на опозицискиот лидер Алексеј Навални поради влошената здравствена состојба, информираат руските медиуми. Според...

Адвокатите на Навални: Мора итно во болница за да не умре

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој штрајкува со глад веќе три недели, е многу слаб и не добил медицинска помош, соопштија денеска неговите адвокати. -...

Затворската управата го префрла Навални во болница

Раководството на затворот во кој Алексеј Навални (44) издржува затворска казна од две и пол години, соопшти дека донело одлука да го префрлат во...