-0.2 C
Skopje
21.1.2022 - 23:45

Ознака: Алексеј Навални

Навални пуштен од притвор

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални денеска, по 20 дена, е пуштен од притвор. Навални беше притворен под обвинение дека организирал недозволен протест во септември. Рускиот опозициски...

Навални осуден на нови 20 дена затвор

Руски суд на опозицискиот активист Алексеј Навални му беа изрече нова казна затвор во траење од 20 дена. Навални вчера беше ослободен од затвор по...

Навални пуштен од затвор и веднаш повторно уапсен

Рускиот опозициски активист Алексеј Навални денеска беше уапсен во Москва, веднаш по пуштањето од затвор. Навални беше осуден на 30 дена затвор поради организирање на...

Уапсен рускиот опозиционер Алексеј Навални

Рускиот опозиционер Алексеј Навални, кој е најголем противник на Кремљ, е приведен денеска пред неговиот дом од засега непознати причини, објави на Твитер неговата...

Осуден рускиот опозициски лидер Навални

Суд во Москва денеска го осуди рускиот опозициски лидер Алексеј Навални на 30 дена затвор, поради организирање протести во рускиот главен град непосредно пред...

Русија: Стотици демонстранти уапсени на протестите на Навални

Руската полиција денеска уапси стотици поддржувачи на опозицискиот водач Алексеј Навални, кој организираше протести во 90-ина градови низ земјата, во пресрет на инаугурацијата на...