Ознака: Александра Јовановска

Десеттата сезона на „Стисни плеј“ му ја посветувам на Марко Марк

Александра Јовановска, телевизиски автор и водител Мислам дека нашата приказна во ваков формат е сосема коректно да ја заокружиме по оваа десетта сезона и да...

Уште како мала сакав да бидам новинарка

Лексикон: Александра Јовановска Име и презиме: Александра Јовановска Прекар: Сандрувка Занимање: новинарка, ТВ-водителка Роденден славам на: 1.6.1983 г. Моја најдобра особина е: искреноста, колку лудо и да звучи во ова време...

Истрошени политичари и т.н. експерти им го украдоа шоуто на пејачите!

Уживајте во затруениот медиумски простор што го контролираат партиите, а барем засега нам ни остануваат Јутјуб и социјалните мрежи, вели Петар Младеновски од групата...