Ознака: Александар Трајковски

Трајковски: Шутнав со последните сили, судбината вмеша прсти

Стрелецот на победоносниот гол против Италија, Александар Трајковски, изјави оти судбината посакала тој да ѝ донесе сензационална победа на македонската репрезентација над Италија (1-0)...

Македонската ѕвезда што го згасна италијанскиот мундијалски сон – од проба...

Напаѓачот ги замолкна навивачите во неговиот некогашен дом, доведувајќи ја неговата држава на само еден меч од нејзиното прво учество на Светското првенство, пишува...

Трајковски се надева дека во Палермо пак ќе ја затресе мрежата...

Македонскиот фудбалски репрезентативец Александар Трајковски (29) се надева дека повторно би можел да ја затресе мрежата на Италија, во мечот на за него познатиот...

Трајковски: Да се обидеме да ги добиеме наредните два меча

За Австрија мечот со Македонија в сабота во Виена е важен, бидејќи со реми ќе обезбеди пласман на ЕП. Селекторот Ангеловски истакнува дека и...

Збогум Палермо, здраво Мајорка: Трајковски во Ла лига

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски е нов играч на шпанска Мајорка. Тој потпиша соработка со Шпанците во период од четири години, откако му заврши договорот...

Палермо по лудата железница до Серија Д

Фудбалскиот клуб Палермо на македонските репрезентативци Илија Несторовски и Александар Трајковски во следната сезона веројатно ќе игра во четвртиот ранг на италијанскот фудбал, односно...

Сè повеќе млади музичари работат на филм

На ЕФТА го предавам предметот Историја на филмската музика и кога пред околу десет години почнав да се подготвувам, сфатив и увидов дека наспроти...

Промоција на книга за музиката во македонскиот игран филм

Вечерва, со почеток во 20 часот, во киносалата на Кинотеката на Македонија ќе се одржи промоција на книгата „Музиката во македонскиот игран филм: од...

Царинската управа отвори истрага за Александар Трајковски

Царинската управа на Република Македонија отвори истрага за отсуството од работа на Александар Трајковски, кој додека користел боледување, беше фотографиран во Будимпешта со поранешниот премиер...

Трајковски тврди дека бил во Будимпешта на специјалистички преглед

Советникот на ВМРО-ДПМНЕ во општина Гази Баба Александар Трајковски кој беше снимен на фотографија со поранешниот премиер Никола Груевски во Будимпешта, на денешното рочиште за...