11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 1:51

Ознака: Александар Саша Ѓорѓевиќ

Ѓорѓевиќ е новиот тренер на Фенербахче

Поранешниот селектор на Србија, Александар Саша Ѓорѓевиќ, официјално стана тренер на кошаркарите на Фенербахче. Ѓорѓевиќ со Фенербахче потпиша тригодишен договор. На чело на стручниот...