26.8 C
Skopje
23.7.2021 - 21:59

Ознака: Александар Николовски

Николоски до Заев: Грешка е што потпишавте договор со Бугарија

Александар Николоски, пратеник и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, во Собранието на пратеничко прашање до Зоран Заев истакна дека власта направи грешка што потпиша договор со...

Николоски и Ѓорчев учествуваа на Политичкото собрание на ЕПП

Европската народна партија (ЕПП) денеска одржува Политичко собрание, со кое претседава претседателот Доналд Туск. Поради состојбата со корона-кризата Политичкото собрание се одржува преку видеоконференција. ВМРО-ДПМНЕ...

Николоски: СДСМ и ДУИ правеле договори со црногорски бизнисмен

Министерството за транспорт и врски предводено од СДСМ за само 7 дена одлучило дека е во ред планот со кој се предвидува урбана џунгла...

Николоски најавува масовни демонстрации наесен

Оваа влада во суштина е влада на лагата. СДСМ ветуваше коалиција без ДУИ, а ДУИ ветуваше премиер. Заради коалиција без ДУИ дел од гласачите...

Николовски: Поддршка од граѓаните за зачувување на македонското национално единство

Со нашата програма „Обнова на Македонија“ сериозно ќе се посветиме на зачувување на македонското национално достоинство, ќе придонесеме за силен економски развој во Македонија...

Николоски: Барањето на ДУИ за премиер Албанец е неприфатливо

Барањето на ДУИ за премиер Албанец е неприфатливо за ВМРО-ДПМНЕ, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, на новинарско прашање што доколку по изборите се...

Граѓаните нема да го поддржат договорот и да се самоукинат

Александар Николовски, потпретседател на ВМРО - ДПМНЕ Како го оценувате текот на кампањата и зошто, наместо пратениците, во јавноста се добива впечаток дека кампањата...