Ознака: александар вучиќ

Во Србија пристигнуваат милион дози од кинеската вакцина

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ќе ја пречека испораката на милион дози на вакцината „Синофарм“ од Кина. Како што соопшти прес-службата на Вучиќ, утрово ќе...

Вучиќ бил прислушуван година и пол: Потребна е темелна истрага

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ откри дека е прислушуван година и пол. ој во интервју за „Курир“ вели дека знае кој стои зад тоа и...

Вучиќ го отвори Балканскиот тек: Наскоро значително пониска цена за приклучок...

Српскиот претседател Александар Вучиќ утрово го отвори новиот гасовод кој низ Србија поминува од бугарската до унгарската граница. - Ова за нас е голема и...

Вучиќ се надева дека во Србија ќе има четири вакцини од...

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека е регистрирана вакцината на „Синофарм“ против коронавирус, и дека се надева дека во јануари ќе има четири вакцини...

Граѓаните на Србија ќе можат да изберат со која вакцина ќе...

Првaта количина на вакцината против ковид-19, во Србија ќе пристигне до крајот на годината, најави српскиот претседател Александар Вучиќ. Тој додаде дека ќе пристигнат...

Вучиќ најави 1,8 милиони дози вакцини против ковид-19 за Србија

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, изјави денеска дека ќе ги слуша предлозите на Кризниот штаб за тоа што треба да се стори во врска со...

Заев, Вучиќ и Рама разговараа за поврзување на државите во услови...

Премиерот Зоран Заев, преку интернет конференциска врска, денеска учествуваше на регионалниот форум за млади лидери, во организација на Европското движење во Србија од Нови...

Вучиќ: Од 10 ноември без ПЦР-тест меѓу Србија, Албанија и Македонија

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека биле донесени неколку важни одлуки на видеосостанокот на тема „Мал шенген“, чија имплементација ќе започне на 10...

Вучиќ, Рама и Заев разговараа за обновување на иницијативата за регионална...

Лидерите на Србија, Албанија и Македонија – претседателот Александар Вучиќ, премиерите Еди Рама и Зоран Заев денеска одржаа состанок преку интернет конференциска врска за...

Онлајн-состанок на Заев со Вучиќ и Рама

Премиерот Зоран Заев ќе има состанок со претседателот на Србија, Александар Вучиќ, и со премиерот на Албанија, Еди Рама. Од Владата соопштија дека денеска во...