27.8 C
Skopje
17.9.2021 - 15:17

Ознака: александар вучиќ

Вучиќ: Многу научив од Меркел, среќен сум што една голема сила...

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави дека научил многу од германската канцеларка Ангела Меркел и дека е горд на нејзината посета на Србија,...

Меркел и Вучиќ: Апсолутно е јасно дека услов за ЕУ е...

Германската канцеларка, Ангела Меркел, вечерва во Белград рече дека прашањето за Косово нема да исчезне и мора да се реши, но дека некои прашања...

Вучиќ ја пречека Меркел со букет и топло добредојде на германски...

Германската канцеларка, Ангела Меркел, попладнево слета на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград, при што беше пречекана од претседателот на Србија, Александар Вучиќ, а по...

Вучиќ: Ѓукановиќ сака Црна Гора без Срби

Српскиот претседател Александар Вучиќ реагираше на интервјуто што го даде црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ за „Јутарњи лист“, нагласувајќи дека Србија е нападната од Загреб...

Вучиќ: Србија е подготвена да обезбеди братска помош по пожарот во...

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, упати сочувство до семејствата на жртвите во пожарот во ковид-центарот во Тетово. Тој рече дека Србија ја споделува големата болка...

Панорама / Вучиќ, па јас!

- Ние двајцата сме соборци. Ако Српската напредна партија не сака да се бори, тогаш ќе се бори Движењето на социјалистите. Имаат подобар кандидат...

Вучиќ: Случувањата во Авганистан се пораз на модерниот свет

Српскиот претседател Александар Вучиќ ја нарече доказ за поразот на модерниот свет снимката од меѓународниот аеродром во Кабул на која се гледа како Авганистанци...

Иднината на регионот не е во градење на ѕидови, туку на...

Средба Мицкоски – Вучиќ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Белград, заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски и пратеникот и лидер на ДПСМ,...

Целта е од 2023 година да нема граници меѓу нашите земји

Српскиот претседател Александар Вучиќ на форумот во Скопје Во Скопје денеска се одржува голем регионален Економски форум, како дел од иницијативата мини-шенген, каде учествуваат и...

Шилегов и Заев ги прошетаа Вучиќ и Рама по новоуредениот Кеј...

Скопскиот градоначалник, Петре Шилегов и премиерот Зоран Заев денеска им беа домаќини на албанскиот премиер Еди Рама, како и на српскиот претседател Александар Вучиќ,...