27.8 C
Skopje
24.6.2021 - 23:10

Ознака: албум

Побарајте го албумот на „Панини“ кој ви следува заедно со „Нова...

Почитувани читатели, тимот на „Нова Македонија“ увиде дека на голем број продажни места денешното издание на весникот се продава без албумот за самолепливи сликички...

Се чека во редици за албумот за ЕП 2020 на „Панини“

Пуштањето во продажба на официјалниот албум со самолепливи сликички на „Панини“ за претстојното Европско првенство во фудбал, предизвика голем интерес меѓу скопјани, како што...

Ед Ширан подготвува нов албум

Ед Ширан, еден од најпопуларните пејачи во светот, во средата го прослави својот 30-ти роденден и ја искористи објавата на Инстаграм за да ги...

„Тафталиџе шафл“ е албум со среќна музика за време на пандемија

Новиот албум на Влатко Стефановски беше претставен во „Литература.мк суперстор“. Станува збор за весело и романтично музичко издание со девет нумери. Учествуваат и Никола...

Тејлор Свифт со втор албум годинава

По вторпат Тејлор Свифт ја направи 2020 година малку поубава и поинтересна. Музичката сензација, музичарката на деценијата штотуку издаде нов албум, само неколку месеци...

Влатко Стефановски му го посвети новиот албум на своето Скопје

Новиот албум на Влатко Стефановски, „Taftalidze Shuffle“, со кој ја продолжува успешната соработка со најголемата дискографска куќа во регионот, „Кроација рекордс“, ќе биде објавен...

Давор Јордановски новиот албум „Арбор“ го промовира со онлајн настапи

Новиот албум „Арбор“ на познатиот македонскиот музичар, композитор, аранжер и продуцент Давор Јордановски, кој веќе дваесетгодини живее и гради успешна кариера во Канада, веќе...

Лејди Гагa на 29 мај ќе го промовира албумот „Хроматика“

Лејди Гага поради коронавирусот, претходно закажаната промоција на нејзиниот нов шести албум, ќе ја одржи на 29 мај, пренесуваат светските медиуми. Познатата поп-пејачка вчера ја...

Васил Гарванлиев ја оживеа биографската балада „Мојата улица“

Музиката на „Мојата улица“ е на Васил, на пијано го придружува Давор Јордановски, емотивниот текст е на Игор Џамбазов, а Ѓорѓи Вацев сними впечатлив...

„Кроација рекордс“ реиздаде албум на Зафир Хаџиманов

Првпат албумот е снимен пред 35 години, во соработка на „Југотон“ со Музичката продукција на тогашната РТВ Скопје. На музика на Хаџиманов се опеани...