Ознака: албум

Се комплетира албумот „Vinatge Tales“ на Рене Симон и Иги Мен

Во напливот на нови песни на македонската музичка сцена летово се најде и обработката на хитот на Стив Винвуд, „Can’t Find My Way Home“,...

„Последното танго“ – албум со необјавени песни на Влатко Илиевски

Песните што пред трагично заминување на поп-пејачот Влатко Илиевски, на 6 јули 2018 година, беа подготвувани за неговиот нов студиски албум, ќе ѝ бидат...

Собирате сликички? В сабота, подарок албум со фудбалските суперѕвезди во „Нова...

В сабота, 30 април, во празничниот троброј на „Нова Македонија“ добивате подарок албум, TOP CLASS 2022! Во новата колекција на Панини TOP CLASS 2022, на...

„Нирвана“, „Перл Џем“ и „Саундгарден“ со заеднички албум

Група гранџ-икони од Сиетл пред 2000 година, вклучувајќи ги басистот на „Нирвана“, Крист Новоселиќ, гитаристот на „Саундгарден“, Ким Тајил, и тапанарот на „Перл Џем“/„Саундгарден“,...

„Панини“ ги укинува албумите со сликички од фудбалери

Компанијата „Панини“ по пет децении го стопира печатењето на познатите албуми со сликички од фудбалери. Како што изјавија од „Панини“, албумите ќе бидат откажани...

Васил Гарванлиев со прв англиски албум

Васил Гарванлиев, нашиот минатогодишен евровизиски претставник, веќе седум месеци се наоѓа во Чикаго, САД, каде што, како што ни откри, го привршува неговиот прв...

Новиот албум на Адел „30“ – музички настан на годината

Поп-дивата Адел со објавувањето на својот прв албум по шест години подеднакво ги освои критичарите и обожавателите, со дело за кое рече дека го...

„Си нацртав живот“ – нов албум на „21 век“

Групата „21 век“ го објави својот трет студиски албум насловен „Си нацртав живот“, кој под етикетата на „Пасворд продакшн“ веќе е достапен на сите...

Промовиран новиот албум со традиционална музика на Александар Ицов

„Ацево естрадно оро“, „Везена деветка“, „Николова единасетка“, „Скорушка гајда“, „Братски мерак“, „Михаелина игра“, „Јанино оро“ и „Ратевка“ се композициите кои се наоѓаат на најновиот...

Побарајте го албумот на „Панини“ кој ви следува заедно со „Нова...

Почитувани читатели, тимот на „Нова Македонија“ увиде дека на голем број продажни места денешното издание на весникот се продава без албумот за самолепливи сликички...