13.6 C
Skopje
19.7.2019 - 6:10

Ознака: Алберто Џакомети

Иконичните тенки луѓе на Џакомети во Билбао

Во музејот „Гугенхајм“ во Билбао се подготвува голема изложба на Алберто Џакомети, која ќе биде отворена на 19 октомври и ќе трае до 24...