20.8 C
Skopje
25.6.2021 - 6:06

Ознака: Албанците

Глигоров, името и Албанците (Малески и Андов – виа Глигоров)

Професорот Денко Малески и политичарот Стојан Андов во повеќе статии што ги објавуваат на портали или во весници го спомнуваат името на првиот претседател...

Недоразбирањата меѓу Вашингтон и Албанците ќе бидат и почести

Изборот на Курти не е првиот пораз на САД на Косово. Приштина одби да се вклучи и во проектот мал шенген, предводен од Србија...