Ознака: албански државјани

ЕУ депортира над сто албански државјани

Од државите-членки на Европската Унија, во Тирана се вратени 104 државјани на Албанија што ги прекршиле правилата за престој во земјите на Унијата или...

Уапсени двајца државјани на Албанија поради марихуана

На регионалниот пат Дебар – Маврови Анови, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Жировница“ ги уапсиле Е.Л.(18) и Е.Ч.(33), двајцата од Република...

Во Гостиварско откриени 42 албански државјани со нерегулиран престој

При акциска контрола за откривање на странски државјани кои непријавено престојуваат и работат на подрачјето или го злоупотребуваат туристичкиот престој, во угостителски објекти на...

Грција во септември протерала 486 албански државјани

Грчките власти во текот на месец септември, поради нелегален престој во земјата, протерала 966 странски државјани, при што половината од нив се албански државјани.  -...