Ознака: албанија

Албанската полиција заплени 612 килограми марихуана

Над 600 килограми марихуана заплени албанската полиција во две одделни акции, јавуваат албанските медиуми. Во приморскиот град Каваја запленети се 562 килограма марихуана на автопатот...

Еди Рама гаѓан со брашно и со јајца

Албанскиот премиер Еди Рама за време на вчерашната парламентарна седница беше гаѓан со брашно поради апсењата на лицата што протестираа против воведувањето патарини на...

Фрлено брашно и јајца врз албанскиот премиер Еди Рама

Албанскиот премиер Еди Рама за време на денешната парламентарна седница беше гаѓан со брашно поради апсењата на лицата кои протестираа против воведувањето патарини на...

Демонстрации во Албанија, повредени 10 лица

Кога протестот кај тунелот Калимаш достигна кулминација со палење на наплатниот пункт се огласи премиерот Еди Рама, кој не само што не отстапува од...

Тринаесетгодишно девојче трета жртва од морбили во Албанија

Тринаесетгодишно девојче од планинско село кај Фуш Арез вчера почина од морбили. Во тешка здравствена состојба, со хеликоптер на понатамошно лекување во Тирана се префрлени...