21.8 C
Skopje
27.9.2021 - 21:51

Ознака: Албанец

На „Ќафасан“ приведен Албанец баран од Интерпол

Во попладневните часови на 20. октомври на граничниот премин „Ќафасан“ приведен бил М.М. (42) од Република Албанија затоа што се барал со потерница од...

Поведена постапка против државјанин на Албанија за продажба на кокаин

Основното јавно обвинителство Струга поведе постапка против 23-годишен државјанин на Република Албанија за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги. Осомничениот управувал возило со...

Албански државјанин украл пари и мобилни телефони во авто камп во...

Албански државјанин украл несесер со пари и мобилни телефони на плажа во авто камп во Охрид. Триесет и двегодишниот А.И. се стекнал со противправна...

Ахмети: Заев треба да понуди силни аргументи зошто Албанец не може...

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети на брифинг за новинарите денеска рече дека деновиве продолжуваат работните средби со лидерот на СДСМ, Зоран Заев на кои...

Албанец премиер

Доколку ДУИ освои 11 пратеници, а резултатот меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ биде неизвесен и тие не можат да формираат влада без пратениците на ДУИ,...

Ахмети: Никој да не се плаши од првиот премиер Албанец

На промоција на кандидатот за премиер на Република Северна Македонија под број 9 кој е предложен од Демократската унија за интеграција беше присутен и...

Во Грција уништена огромна плантажа со канабис во сопственост на Албанец

Грчките власти откриле и уништиле плантажа со канабис и уапсиле шест членови на грчко-албанска криминална група, додека за еден албански државјанин, сопственик на плантажата,...

Во САД уапсен Албанец кој планирал терористички напади

Албанецот Фабијан Аламети, кој планирал да се приклучи на џихадистичката грuпа Исламска држава (ИД) и да изврши терористички напади во САД, е уапсен во...

Албански државјанин сакал да излезе од Македонија со фалсификуван пасош

Албански државјанин со фалсификувана патна исправа е лишен од слобода на Табановце при обид да излезе од Македонија. Како што соопшти МВР, вчера во 9.15...

Албанец со фалс грчка возачка приведен во Македонија

На Граничниот премин „Свети Наум“ вчера околу 15 часот бил приведен Албанец со фалсификувана грчка возачка дозвола. -На Граничниот премин „Свети Наум“ при излез од...