Ознака: акција

„Ре-медика“ го одбележа својот 16. роденден со крводарителска акција

Пожртвуваноста на секој здравствен работник е огромна во овие околности, кога секој од нив се заложува максимално исполнувајќи ги своите професионални задолженија. „Ре-медика“ како...

Акцијата на скопски водовод за исплата на долгови без камата трае...

Акцијата за исплата на долговите без камата за задоцнето плаќање, за физички и правни лица, е во тек и истата завршува на 15.12.2020. Ги...

Успешно реализирана акција за чистење на дел од Аеродром

Комуналните служби на Општина Аеродром со целокупната расположлива механизација успешно ја спроведоа акцијата за чистење на реоните населба Лисиче, Ново Лисиче, Реонски центар и...

Водовод со нова акција за исплата на долгови без камата

ЈП Водовод и канализација – Скопје донесе одлука за спроведување на уште една акција за исплата на заостанатите долгови без камата за задоцнето плаќање. Акцијата...

Шилегов во Сарај ја промовираше акцијата за бесплатно собирање на остатоците...

Градот Скопје ја продолжува кампањата за бесплатно собирање на остатоците од берба за да се спречи палењето на стрништата, а со тоа да се...

Во голема акција во Шпанија запленет имот вреден 8 милиони евра...

Шпанската цивилна гарда заплени криминално стекнат имот вреден повеќе од осум милиони евра и уапси 75 лица. Тие се сомничат дека учествувале во меѓународна мрежа...

„Ве каниме на свадбата на Вирус и Корона“ – активисти алармираат...

Предупредувачки покани за свадби осамнаа на улиците во Тетово, со цел да се укаже на опасноста од големите прослави поради здравствената состојба во земјата. Организаторите...

Берлинската полиција спроведе акција против арапски криминален клан

Полицијата во Берлин изврши претрес на неколку објекти поврзани со организиран криминал од страна на арапски клан, соопштија берлинските власти. - Претресот беше извршен под...

Акцијата „Мобилизирани за вас“ на брендот „Пежо“ обезбедува покомфорно и побезбедно...

Компанијата Еуроимпекс, генерален увозник за Брендот Peugeot во Македонија, Србија, Црна Гора, Косово и Албанија ги известува своите клиенти за акцијата „Мобилизираниза вас“. Со намалување...

Зимзелени садници пред Трговскиот центар

Кочани Осумдесет садници од видот туја се засадени на парцелите во Трговскиот центар во Кочани, а озеленетиот простор сега доби поубав и нов лик. Реконструкцијата...