27.2 C
Skopje
19.8.2019 - 22:59

Ознака: акција

Чаир со акција и апел за чисти улици

Комуналните служби на општината Чаир деновиве интензивно работат на чистење на улиците од комунален смет и тоа во населбите Топанско Поле, Топаана и Дуќанџик....

Денеска општината Аеродром спроведува голема акција за чистење

Општината Аеродром во соработка со градот Скопје и јавните претпријатија, денеска организираа голема акција за чистење на целата територија на Аеродром. Акцијата опфаќаше метење...

Акција за собирање кабаст отпад во општината Чаир

Јавното претпријатие „Комунална хигиена“ - Скопје во периодот од 16 до 19 јули ќе спроведе акција за собирање кабаст отпад во општината Чаир. Законот...

Спроведена полициска акција во скопско Љуботен, жителите вознемирени

Финансиската полиција од утрово спроведува акција во скопското село Љуботен, каде со помош на припадници на МВР се врши претрес во куќите. Акцијата почнала...

Општината Центар започна акција за рециклирање на отпадното масло од домаќинствата

Општината Центар во соработка со компанијата за управување со отпадни масла и масти за јадење од растително потекло, „Суниленс“, започна акција за собирање на...

Пронајден кокаин кај 29-годишна скопјанка

Дваесет и деветгодишна скопјанка, со иницијали Р.Е., била уапсена утрово околу три часот покрај автопатот Гостивар – Тетово, информира МВР. -На 30.05.2019 година околу 03.00...

Русија спроведува истрага за нападот на нивниот државјанин во Косово

Рускиот истражен комитет поведе предистражна постапка во врска со нападот врз руски државјанин во вчерашната акција во Косово. Михаил Красношченков е вработен во Обединетите...

Харадинај: Акцијата на Косово насочена кон полицијата и цариниците

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај се оглси на Твитер, по акцијата на косовските специјални единици РОСУ ова утро на северот на Косово. https://twitter.com/haradinajramush/status/1133254457502904320 - Операцијата против...

Зајакната акциска контрола по прекршоци што ги чинат возачи на моторцикли

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје на 11/12. 05. 2019 година во периодот од 20.00 до 01.00 часот...

Стујардеси криумчареле големи количества на дрога во Австралија

Дел од екипажот на стујаредси на меѓународната компанија „Малиндо ер“ е обвинет за криумчарење на големи количества на хероин и метамфетамин со милионска вредност...