-3.2 C
Skopje
16.1.2022 - 23:05

Ознака: Акциски план

Милошоски: Османи в среда да го претстави Акцискиот план за кој...

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и претседател на Комисијата за надворешна политика, Антонијо Милошоски, соопшти дека за среда во 15 часот ќе закаже седница на Комисијата,...

Веднаш може да почне работата на делови од акцискиот план со...

Веднаш може да почне работата на одредени точки од Акциониот план со Бугарија, истaкна портпаролот на Владата, Душко Арсовски. Одговарајќи на новинарско прашање за...

Османи: Ќе имаме појасна позиција по анализата на бугарскиот одговор на...

Акцискиот план за спроведување на договорот со Бугарија може да биде корисен за надминување на проблемите меѓу двете држави, истакна министерот за надворешни односи...

МНР oчекува одговор од Бугарија за предложениот Акциски план

Низ текот на редовната комуникација со Бугарија има континуирана размена на мислења и на идеи, за надминување на разликите, информираат од Министерството за надворешени...

Здравствените објекти ќе ги обезбедуваат околу 150 полицајци и 300 војници

Стојанче Ангелов, в.д. директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, денеска изјави дека вкупно 295 припадници на Армијата ќе учествуваат во поддршка...

Општина Охрид ќе го изготвува Акцискиот план за препораките на УНЕСКО

Општина Охрид ќе ги преземе сите активности во согласност со законските прописи, со цел да се исполнат задолженијата кои Владата им ги додели на...

Рок од десет дена за изготовка на акциски план за Охридско...

Владата ја усвои информацијата за учество на делегацијата на Република Македонија на 43 состанок на Комитетот за светско наследство на УНЕСКО во Баку, Азербејџан,...

Агенцијата за администрација и Управата за кадри на Црна Гора потпишаа...

На 11.04.2019 година во Подгорица, Црна Гора, потпишан е Акциски план за имплементација на Договорот за соработка помеѓу Агенцијата за администрација и Управата за...