15 C
Skopje
18.2.2019 - 16:03

Ознака: Акциска контрола

Малолетници откриени од полицијата во објекти по дозволеното време

Во контролирани пет објекти во Прилеп се приведени 14 малолетни лица кои биле присутни во угостителски објекти по дозволеното време, а кај еден малолетник...

Акциска контрола ги остави скопјани без автобуси

Скопјани во четвртокот, некаде по 13 часот, на автобуските станици низ градов цел час чекале автобус на линијата со бројот 19. Возачи од други...