13.8 C
Skopje
18.6.2021 - 5:18

Ознака: активност

Германска студија: Поленот го зголемува ризикот од зараза со коронавирус

Зголемената активност на поленот го зголемува ризикот од зараза со коронавирус, покажа истражувањето на Техничкиот универзитет во Минхен и Центарот „Хелмхолц“ во Минхен. Ако има...

Здрава исхрана, витамини и физичка активност

Лекарите апелираат најнапред да се почитуваат мерките, да се носи заштитна маска и да се избегнува групирање. За зајакнување на имунитетот да се земаат...

Да им покажеме на децата дека читањето е пријатна активност

Од мој агол: Вера Искова, библиотекарка Читањето ја развива емпатијата. Сочувствувањето со туѓата радост, болка, страв… облагородува, хуманизира, ја негува детската душа, лек е за...