21.8 C
Skopje
6.6.2020 - 15:47

Ознака: активности

ЈАДРО: За секој зафат во Старата чаршија јавноста треба да биде...

Асоцијацијата на независна културна сцена (ЈАДРО) реагира во врска со санирањето на Старата скопска чаршија кое деновиве го изведува општина Чаир, потсетувајќи дека чаршијата...

Се преземаат активности за заштита на Преспанското Езеро

Министерството за животна средина и просторно планирање ќе ја интензивира прекуграничната соработка со Албанија и Грција, користејќи ги сите расположиви дипломатски канали за реализација...

Град Скопје ги најави активностите за вториот ден од ЕНМ

Пешачката тура низ Скопската зоолошка градина за основците, забавно-рекреативната манифестација „Движи се за здравје“ и трибината за чекорите што ги презема Град Скопје, се...

На 1 и 2 септември забава „По часови“

На 1 и 2 септември во спортската сала „Форца“, со времетраење од 10 до 19 часот, ќе се одржи саем за воннаставни програми и...

A каде беше ти?

Зошто морам да им се извинам на моите родители? Затоа што им ги остававме нашите деца во текот на летото, не размислувајќи колкава одговорност...

Планот 18 е во почетна фаза и се однесува на активности...

Планот 18 е во почетна фаза и се однесува на активности што треба да се преземат до крајот на 2018 година врз основа на...