-3 C
Skopje
22.2.2019 - 5:57

Ознака: актер

Почина актерот Славко Нинов

Актерот Славко Нинов почина на 74 годишна возраст, по кратко и тешко боледување, соопштија од МНТ. Нинов целиот работен век го помина во МНТ, несебично...

Почина познатиот српски актер Марко Николиќ

Познатиот српски актер Марко Николиќ почина на 73 години, објави синоќа на социјалните мрежи неговата ќерка Мина Николиќ. Таа на Фејсбук објави заедничка фотографија со...

Благој Веселинов меѓу десетте најдобри млади актери во Европа

Македонскиот актер, Благој Веселинов е официјален учесник во програмата „Shooting Stars“ или „Европски филмски ѕвезди“ на претстојното 69 издание на престижниот Берлински филмски фестивал...

Роберт Де Ниро се разведува по 20 години брак

Американскиот актер, режисер, продуцент и двоен добитник на Оскар и Златниот глобус, Роберт Де Ниро се разведува од сопругата Грејс Хајтауер по повеќе од...

Најдобрите филмови со Том Харди

Едвард Томас (Том) Харди (роден на 15 септември 1977) е британски актер. Познат по своите улоги во филмовите „Паѓање на темниот витез“, „Бронсон“, „Почеток“,...

Во само три месеца почина уште еден актер од серијата „Синови...

Актерот Пол Џон Васкез, кој е познат по улогата во серијата „Синови на анархијата“, почина од срцев удар во 49-та година од животот. Неговото...

Почина Берт Рејнолдс

Познатиот американски актер Берт Рејнолдс починал денеска на 82 годишна возраст. Ѕвездата на серијалот „Gunsmoke“, „Smokey and the Bandit“ и „Boogie Nights“ починал во...

Благој Чоревски добитник на наградата „Св. Јоаким Осоговски“

Истакнатиот македонски актер Благој Чоревски е годинашен добитник на единствената награда на меѓународниот театарски фестивал „Свети Јоаким Осоговски“, што јубилејно десетти пат ќе се...

Збогување со омилениот македонски актер

За своите реализирани улоги Петрушевски добил голем број вредни награди, меѓу кои е и највисоката, републичка „23 Октомври“ за животно дело, што му беше...

Роберт Редфорд најави пензионирање

Познатиот американски актер Роберт Редфорд (81) најави дека ја напушта актерската кариера и оти неговиот филм „Старецот и пиштолот“ најверојатно ќе биде неговата...