Ознака: актерки

Актерите убедливо поплатени од актерките

Заедно првите 10 актери заработиле 748,5 милиони долари, додека збирот на жените е 186 милиони долари, дури една четвртина од сумата на актерите Актерка Скарлет Јохансон...

Ема Томпсон бара на возрасните актерки да им се доделуваат повеќе...

Британската актерка Ема Томпсон упати повик кон шоубизнисот за повеќе улоги на големиот екран за возрасни актерки. Добитничката на две награди „Оскар“ е позната...