Ознака: акробатски авион

Акробатски авион падна во река во Полска, загина пилотот

Пилот на мал акробатски авион загина откако леталото се урна во реката Вислу, објави полското радио „Радио Зет њуз“. Радио страницата на „Твитер“ наведува дека...