Ознака: акварели

Акварелите на Елизабета Костова изложени во Кавадарци

Во рамките на манифестацијата „Кавадаречка културна есен“ синоќа во галеријата на Домот на културата „Иван Мазов Климе“ беше отворена изложба на Елизабета Костова од...

Изложба на акварели на Славица Танеска

Во галеријата „Ко-Ра“ во центарот на Скопје, утревечер, во 19 часот ќе биде отворена изложбата на акварели на младата уметница Славица Танеска (21). Ова...