11.3 C
Skopje
25.10.2020 - 20:25

Ознака: аквапарк

Масовна тепачка во скопскиот аквапарк

Во скопската полиција во попладневните часови на 20 август била пријавена тепачка во аквапаркот при Спортскиот центар „Борис Трајковски“. Како што информираат од МВР, јавниот...

Дефект во кинески аквапарк предизвика хаос

Машина зa правење вештачки бранови во аквапарк во северниот дел на Кина се расипа и направи цунами во кое се повредени најмалку 44 лица. Официјални...

Почнуваат летните лудории во аквапаркот

Аквапаркот, кој е во состав на СЦ „Борис Трајковски“, утре официјално ќе ја почне новата летна сезона. Отворањето е закажано за 10 часот, од...