6.8 C
Skopje
8.12.2021 - 13:36

Ознака: академија

ФИФА ја промовира онлајн фудбалската академија

Делот „Игра“ е дизајниран да помогне во развојот на тренерите, а под „Практика“ се достапни широк спектар тренинзи, кои имаат цел да ги негуваат...

Маја Веуг е првата жена во академијата на Ферари

Тинејџерката Маја Веуг е првата жена која се приклучува на Возачката академија на Ферари, откако победи во иницијативата на ФИА за пронаоѓање на новиот...

Средба на градоначалничката Петровска со семејство на починатиот Златко Неделковски

Опшината Битола му оддаде почит на големиот мајстор во боречки вештини, Златко Неделковски, кој со својот клуб „За-нет-до“ остави неизбришлива трага во спортот во...

Признание за фалсификување на македонската историја од страна на еден бугарски...

Во зборник на Бугарската академија на науките Македонскиот правник и политичар, проф. д-р Владо Поповски, доктор по историски науки, со научни аргументи докажува дека бугарскиот...

Академијата Металург ги прогласи најдобрите на „Новогодишниот турнир“

Салата „Автокоманда“ во Скопје денес беше собиралиште за најмладите членови на Ракометната академија Металург, кои беа дел од седмиот по ред традиционален „Новогодишен турнир“. Дел...

Кошаркарски ѕвезди на свечената академија за роденденот на Лечиќ

Лазар Лечиќ, македонската кошаркарска легенда, на свечената академија в четврток (од 13 часот), во хотелот „Александар палас“ во Скопје, ќе ги собере кошаркарските легенди...

Кнауф 25 години во чекор со светските трендови во градежништвото

Во Струга вчера традиционално по 25-ти пат се одржа Кнауф Академијата чија главна цел, иста како и на останатите настани, семинари и обуки организирани...

Христов одново предаваше во колепката на фудбалот

Поканата за годинава беше уште поголемо признание, бидејќи доаѓа токму од една англиска академија, а знаеме што значи Англија во светот на фудбалот. Веќе...

Започна 13-та сезона во мини-лигата на Металург

Салата „Автокоманда“ во Скопје минатиот викенд беше собиралиште на најмладите фиданки на ракометната Академија на Металург, кои со мечевите од првото и второто коло...

Академијата Металург го одржа третиот семинар за своите тренери

Трите предавања, на темите работа со голмани, физичка подготовка и работа со млади категории ракометари, ги водеа Петар Мисовски, Сашо Голубовиќ и Данило Брестовац Раздвижено...