Ознака: азербејџан

Прво финале на ЛЕ во Азербејџан и прво со ВАР

Мечот Челси - Арсенал ќе се игра в среда, 29 мај (21 часот), на Олимпискиот стадион во Баку, кој има капацитет од околу 70.000...

Симовски: Со тимска игра и сплотени ќе одговориме на предизвикот

Македонија од денеска ќе игра дома на квалификациски турнир за пласман во баражот за СП 2019 за жени, со Азербејџан, Исланд и со Турција Македонската...

Официјално отворен Јужниот гасен коридор

Реализацијата на проектот Јужен гасен коридор, кој транспортира азербејџански гас до Европа, стана можна благодарение на широката меѓународна соработка, изјави денеска на церемонијата за...

ОБСЕ јавува за „сериозни неправилности“ на претседателските избори во Азербејџан

Претседателските избори во Азербејџан на кои победи досегашниот претседател Илхам Алиев со 86 проценти од гласовите, поминаа со „сериозни нерегуларности“ и „недостиг на плурализам“,...