Ознака: азар

Мартинез: Подобро Азар да си остане во Челзи

Селекторот на Белгија, Роберто Мартинез ја советуваше индиректно ѕвездата на својот тим, Еден Азар да не преминува во Реал Мадрид, туку да остане во...

Реал се откажал од Конте на барање на Рамос

Раководството на Реал Мадрид се откажа од намерата Антонио Конте да го назначи за наследник на Хулен Лопетеги, поради отпорот на капитенот Серхио Рамос,...

Кога Азар дава гол, Челси не губи дома

Во седмото коло во петте најквалитетни европски лиги, Англија, Шпанија, Германија, Италија и Франција, се одиграа неколку дерби-натпревари на кои беше прикажан квалитетен фудбал. На...

Сари: Не знам дали Азар е подготвен за сите 90 минути

Тренерот на Челзи, Маурицио Сари, истакна дека белгискиот фудбалер Еден Азар останува во клубот, но дека поради исцрпеноста од неодамна завршеното Светско првенство во...

Реал Мадрид е подготвен да плати 224 милиони евра за Азар

Раководството на европскиот шампион Реал Мадрид е подготвено да плати 224 милиони евра за Еден Азар, објавија англиските медиуми. Доколку се случи овој трансфер, тогаш...

Барселона го нуди Дембеле и милиони евра за Азар

Барселона планира многу интересен предлог, со што ќе се обиде да го надмине Реал Мадрид во битката за големата ѕвезда на Челзи - Еден...

Азар: Белгиската „златна генерација“ може да освои трофеј

Англиската златна генерација од фудбалери не успеа да го покаже својот целосен потенцијал, но белгиската има шанса да освојува трофеи, изјави капитенот на „црвените...