26.1 C
Skopje
24.8.2019 - 20:37

Ознака: аеродром

Службеник во Амбасадата на САД во Москва носел бомба на аеродром

Службеник во американската Амбасада во Москва денеска се обидел да влезе во аеродромот Шереметјево носејќи бомба со осигурувач во багажот, но без експлозив. – Аеродромскиот...

Дел од Аеродром утре без вода

Дел од корисниците лоцирани на улицата „Новопроектирана“ 2 во Реонски центар Аеродром утре од 9 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето. Како што соопшти Дежурно-информативниот...

Поради дефект без вода дел од Аеродром

Поради уличен дефект од Ф-80мм на булевар „Јане Сандански“ до Мајчин Дом во населба Аеродром прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисниците од улицата „Васко...

Римскиот аеродром „Чампино“ времено затворен поради бомби од Втората светска војна

Римскиот аеродром „Чампино“, чии услуги ги користи нискобуџетната авиокомпанија „Рајанер“, денеска времено беше затворен за сообраќај откако беа откриени три бомби кои датираат од...

Пожар во стан во Стар Аеродром

Вклучена греалка е причина за пожарот кој избувна попладнево во стан на шестиот кат во новите згради кај Рептил маркетот во Стар Аеродром. Нема повредени...

Вонредна состојба на аеродромот во Бризбејн

Австралиската полиција го евакуираше аеродромот во Бризбејн поради вонредна состојба, откако очевидци тврдеа дека маж носи бомба. Припадници на федералната полиција и на полицијата на...

Затворен њујоршкиот аеродром „Ла Гвардија“

Њујоршкиот аеродром „Ла Гвардија“ од денеска е затворен за сообраќај, поради делумната блокада на федералната влада во САД што резултираше со „недостиг на персонал“...

Музичари нападнати во скопски ресторан

Скопјаните Н.Б. (36) и И.П.(34), кои ноќеска биле ангажирани како музичари во угостителски објект на бул. „Јане Сандански“ во Скопје, 50 минути по полноќ...

Од сушење текстил на греалка изгоре куќа во Аеродром

Скопјанец остана без својата куќа, која беше зафатена од силен пожар, кој пеплоса сѐ што имало во неа. На просторот на кој до средата...

Кон нови осум дестинации ќе се лета од скопскиот и охридскиот...

Осум нови дестинации ќе им бидат достапни на македонските граѓани од скопскиот и охридскиот аеродром. Четири нови линии ќе бидат воспоставени од скопскиот и...