11 C
Skopje
21.2.2019 - 11:36

Ознака: аеродром

Во Турција се отвора најголемиот аеродром во светот

Во Истанбул на 29 октомври ќе биде отворен најголемиот аеродром во светот, што се простира на површина од околу 76 квадратни километри. За изградбата на...

Доцни отворањето на истанбулскиот аеродром

Новиот истанбулски аеродром нема да биде отворен до крајот на годинава, изјави директорот на аеродромот Кадри Самсунлу. Првично беше планирано аеродромот, чиј капацитет би требало...

Марин: Стопирана изградбата на зградата пред Мајчин дом

Градоначалникот на Општина Аеродром Златко Марин денеска на прес-конференција информира дека е стопирана изградбата на зградата пред Мајчин дом поради неправилности во градилиштето. Забраната...

Протест во Аеродром против изградба на зграда кај „Мајчин дом“

Револтирани граѓани од Општина Аеродром денеска протестираа против изградба на деветокатница на зеленилото пред „Мајчин дом“, при тоа блокирајќи го булеварот „Јане Сандански“ повеќе...

Скопјанец крадел од станови во Аеродром

Кривична пријава е поднесена против 32-годишен скопјанец поради основано сомнение дека сторил една кражба и една тешка кражба и притоа се стекнал со противправна...

Аеродром го одбележа Денот на европската соработка

Општината Аеродром го одбележа Денот на европската соработка преку организирани настани и во соработка со Центарот за климатски промени и Министерството за животна средина...

Градинката „Буба Мара“ во Аеродром готова до крајов на годинава

Градежните работи на новиот објект во рамките на детската градинка „Буба Мара“ во населбата Ново Лисиче се очекува да бидат целосно завршени до крајот...

Дозволено носење марихуана на аеродромот во Лос Анџелес

Аеродромот во Лос Анџелес дозволи патниците да носат помали количества марихуана - до 28,5 грама или осум грама концентрат. Полициската служба на аеродромот веќе нема...

Полицијата го уапси сомнителниот маж на аеродромот во Берлин

Германската полиција по апсењето на сомнителен маж соопшти дека нема опасност за луѓето на берлинскиот аеродром „Шенефелд“. - Во овој момент нема опасност по луѓето...

„Бубамарите“ и „срничките“ се вклучија во Европската недела

И најмалите жители од општината Аеродром што ги посетуваат градинките „Бубамара“ и „Срничка“ се вклучија во одбележувањето на Европската недела на мобилност. „Комбинирај и движи...