-1 C
Skopje
14.11.2018 - 8:29

Ознака: аеродром

Момче крвнички претепано во Аеродром

Неколку лица вчера на улицата „Методија Шаторов Шарло“ во Аеродром пред угостителски објект физички ги нападнале В.Г.(27) и М.З.(21) и двајцата од Скопје. Инцидентот бил пријавен...

Шилегов: Повеќе нема да има проблеми со водоснабдувањето во високата зона...

Екипи на Јавното претпријатие „Водовод и канализација“- Скопје ја почнаа реконструкцијата на дел од водоводната цевка со пречник од 400 милиметри, односно поставување нова...

„Одлогирај се и ајде надвор!“ акција на извидниците од Аеродром

„Одлогирај се и ајде надвор!“ е мотото под кое денеска извидничкиот одред „Браќа Миладиновци“ од Општина Аеродром ги презентираше своите активности пред учениците од...

Инцидент на белградскиот аеродром, откажани сите летови

Утрово во 4 часот на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ дошло до инцидент, поради што сите летови се откажани. Како што јави Н1 телевизија, при слетувањето...

Делови од Петровец, Аеродром и Центар утре без струја

Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре наместа ќе има прекин на електричната енергија. Од „ЕВН“ соопштија дека корисниците од селата Петровец и Р'жаничино утре...

Инцидент на аеродромот во Лион

На аеродромот во Лион откажани се слетувања и полетувања на авиони откако автомобил од засега непознати причини, влетал на пистата. Возачот на автомобилот е уапсен....

Училиштата „Љубен Лапе“ и „Лазо Ангеловски“ со нови подови

Основните училишта „Љубен Лапе“ и „Лазо Ангеловски“ добија нови подови. Реконструирани беа старите подови во училниците и кабинетите и нивната замена со нови заврши....

Се поставуваат 600 нови сигурносни столпчиња во Аеродром

Општината Аеродром деновиве поставува нови заштитни столпчиња на тротоарите покрај булеварите и улиците. Целта на столпчињата е да се овозможи безбедно и непречено движење...

Нови 600 заштитни столпчиња покрај улиците во општина Аеродром

Општина Аеродром соопшти дека деновиве поставуваат нови заштитни столпчиња покрај тротоарите, велосипедските и пешачките патеки покрај булеварите и улиците, со цел да се обезбеди...

Евакуиран дел од аеродромот во Франкфурт поради полициска акција

Делови од аеродромот во Франкфурт се евакуирани и запрено е качувањето на патниците во авионите, затоа што „најмалку едно неовластено лице влегло во безбедносната...