18 C
Skopje
20.9.2018 - 1:10

Ознака: аеродром

Почна проект за собирање на отпадните води

„Подобрување на инфраструктурата за собирање на отпадните води во градот Скопје“ е насловен проектот ИПА 2, чија реализација веќе почна. Градежните зафати почнаа од...

Во Аеродром собрани се 50 кубни метри кабаст отпад

Акцијата што изминативе денови се реализира во општината Аеродром заврши, а собрани беа 50 кубни метри кабаст отпад на целата територија. Оние што ја...

Нов мост ќе ги спои скопските населби Аеродром и Автокоманда

Проектот предвидува нов и реконструкција на стар булевар долг 2.170 метри со 6 коловозни ленти, велосипедски и пешачки патеки и дрвореди Градот Скопје најави дека...

Нова сообраќајна сигнализација за поголема безбедност пред училиштата

Општина Аеродром од денеска почнува со поставување вертикална и сообраќајна сигнализација пред дел од основните училишта, со цел зголемување на безбедноста на учениците и...

Поради откажан лет, загушени 20.000 пилиња на аеродром во Белгија

Белгиски пожарникари биле повикани да им ги „скратат маките“ на мали пилиња, бидејќи се гушеле во топол контејнер на аеродромот во Брисел. Пожарникарите со гас...

Изгаснат пожарот во зградата во Аеродром, нема повредени

Нема повредени во пожарот, што избувна попладне во подрумски простории на повеќекатница на ул.„Владимир Комаров“ во скопската општина Аеродром. - Пожарот е изгаснат и се...

Гори зрада во Аеродром

Пожар избувна во подрумските простории на  зграда, повеќекатница на ул. Владимир Комаров во Аеродром, јавува МИА. На местото веќе се наоѓаат шест противвпожарни возила, а...

На лондонски аеродром запленети 50 крокодили

На лондонскиот аеродром Хитроу запленети се 50 крокодили поради тоа што не биле транспортирани согласно прописите. Рептилите стари една година, стасале со лет од Малезија...

Аеродром ќе ги санира игралиштата

Општина Аеродром започна со реализација на пролетната акција за санација на детските и спортските игралишта, како и на урбана опрема на својата територија. Наредните...

Аеродромот „Шипол“ во Амстердам привремено затворен поради немање струја

Аеродромот „Шипол“ во Амстердам утринава беше привремено затворен поради снемување електрична енергија, што ги попречи сите активности на еден од најпрометните аеродроми во Европа. -...