21.1 C
Skopje
20.6.2019 - 20:13

Ознака: аеродром

Уапсено едно лице на ГП „Аеродром Скопје“

На Граничен премин „Аеродром Скопје“, уапсено е едно лице од Свети Николе, кое се наоѓало на Стоп листата со мерка „А“ (апси), инфомрира МВР. -На...

Без струја делови од Центар, Кисела Вода и Аеродром

Заради изведување технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија утре ќе бидат делови од општина Центар, а задутре делови од општините Кисела...

Кој беше Адмир Муратај – „мозокот“ на грабежот во Тирана

Локалните власти го идентификуваа телото на убиениот разбојник, кој синоќа загина во престрелка со полицијата спектакуларниот грабеж на аеродромот „Мајка Тереза“ во Тирана. Станува...

Се отвора најголемиот аеродром во светот

Околу 50 километри јужно од Пекинг во тек е огромен градежен проект, кој по завршувањето официјално ќе стане најголем аеродром во светот. Со отворањето, кое...

Пукање на аеродромот во Кајзери

Двајца полицајци се повредени и префрлени во болница откако денеска пукале еден кон друг на аеродромот во централниот турски град Кајзери. По пукањето, полицијата ги...

Без струја дел од Аеродром и „Ѓорче Петров“

Од 9 до 14 часот утре без струја ќе останат корисниците од улицата „Алексо Демниевски„ подулици 1, 3 , 5 и 7 во Општина...

Спирцис: Аеродромот во Солун останува „Македонија“

Грчкиот министер за инфраструктура и транспорт Кристос Спирцис вели дека таблите на патиштата во Грција со новото име на земјава ќе бидат поставени, но...

Дел од општина Аеродром утре без вода

Без вода утре од 9 часот ќе останат дел од корисниците лоцирани на булеварот „Јане Сандански“, од зградите од број 57 до 107. Како што...

Затворен аеродром на Нов Зеланд поради сомнителен пакет

Аеродромот во новозеландскиот град Данидину е затворен поради сомнителен пакет, соопшти денеска полицијата. Полициски единици и специјални тимови пристигнале на аеродромот за да утврдат за...

Службеник во Амбасадата на САД во Москва носел бомба на аеродром

Службеник во американската Амбасада во Москва денеска се обидел да влезе во аеродромот Шереметјево носејќи бомба со осигурувач во багажот, но без експлозив. – Аеродромскиот...