-4 C
Skopje
17.2.2019 - 7:31

Ознака: аеродром

Таткото со необичен багаж заслужува медал

Видео-снимката од таткото што ја влече својата ќерка низ аеродром во американската сојузна држава Вирџинија, држејќи ја за качулката од нејзината јакна, се прошири...

Патници направиле хаос на аеродромот во Скопје

Француски државјанин ноќеска околу 1 часот на Граничен премин Меѓународен аеродром – Скопје се заканувал и омаловажувал полициски службеник. -Полициски службеници, при преземање на службени...

Илјадници патници ги пропуштија летовите на аеродромот во Франкфурт

Најмалку 88 летови беа одложени на аеродромот во Франкфурт поради тоа што една компанија не успеа да се справи со напливот од 50 илјади...

Се нормализира авиосообраќајот на скопскиот аеродром

Во саботата во скопската котлина се појави магла што ја намали видливоста при сообраќајот. Поради тоа беа откажани и пренасочени некои од летовите од...

Откажани и одложени летови на московските аеродроми

Најмалку 36 лета денеска се одложени, а осум се откажани на московските аеродроми „Внуково“, „Домодедово“ и „Шереметјево“, поради неповолни временски услови. Како што пренесуваат руските...

Денеска прекини во електричната мрежа во општините Аеродром, Центар, Ѓорче Петров...

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека денес ќе пристапат кон технички зафати во дистрибутивната електромрежа и дел од населбите Аеродром, Центар, Ѓорче Петров и...

Канцеларијата на УЈП во Аеродром до крајот на годинава ќе работи...

Канцеларијата на УЈП во Општина Аеродром, почнувајќи од денеска, до крајот на годинава ќе работи до 18 часот, информират од општина Аеродром. Со новото работно...

Преименувањето на аеродромите покрена прашања за рускиот идентитет

Жителите на Омск, кој е повеќе од 1.600 километри оддалечен од Москва, покренаа невообичаена кампања, барајќи локалниот аеродром да биде преименуван според позната рок...

Приштински аеродром: Белград ги лаже меѓународните оператори дека сме затворени

Меѓународниот аеродром во Приштина „Адем Јашари“ ја обвини денеска Управата за цивилно воздухопловство на Република Србија дека шири лажни вести оти приштинскиот аеродром е...

Инспекторите во Аеродром ќе дежураат и за викенди

Инспекциската служба на општината Аеродром работи со продолжено работно време, и тоа до 22 часот секој работен ден. Од оваа скопска општина велат дека...