7.2 C
Skopje
21.11.2019 - 2:48

Ознака: аеродром

НЕОТЕЛ со нова промоција по повод отворањето на продажен салон

Телекомуникацискиот оператор НЕОТЕЛ денес, 15-ти ноември, по повод 15 години од своето постоење, го отвора својот продажен салон во општината Аеродром, веднаш до новата...

Аеродром избра кој ќе добие субвенции за велосипеди, инвертери и за...

Општината Аеродром ги избра добитниците на субвенции за набавка на велосипеди, инвертер-клими и печки на пелети по објавените јавни повици од крајот на септември....

Аеродромци не го даваат училишниот терен во „Блаже Конески“

Учениците од ОУ „Блаже Конески“ заедно со своите родители денеска протестираа во обид да спречат рушењето на училишното игралиште, каде што општината планира да...

Истанбулскиот аеродром доби престижно признание

Читателите на британското списание „Интернешнл ерпорт ривју“ го прогласија аеродромот во Истанбул за „Аеродром на годината”. Аеродромот во Истанбул освои мнозинство гласови од читателите,...

Идентификувана жената чие безживотно тело беше извлечено од Вардар

Скопјанката Ф.В.(68) е жената чие мртво тело беше пронајдено вчера во водите на реката Вардар во населбата Аеродром, информираше МВР. По наредба на јавен обвинител,...

Општина Аеродром бара граѓаните да предложуваат каде да се садат дрвја

Општина Аеродром објави прашалник за прибирање предлог-локации за садење нови дрвја на јавни зелени површини во текот на ноември. - Се повикуваат граѓаните до 10.11.2019...

Учесници од седум европски земји ќе се натпреваруваат во брзо решавање...

Основното училиште „Ѓорѓија Пулевски“ од oпштина Аеродром викендов ќе биде домаќин на третиот меѓународен натпревар во брзо решавање рубикова коцка. На натпреварот се пријавени над...

Аеродром реализира есенска акција за чистење на улиците

Општината Аеродром реализира есенска акција во која се чистат улиците во сите населби на целата општинска територија. Изминативе денови рачно и машински се чистеше...

Руска пратеничка уапсена на аеродром во Њујорк

Руската пратеничка Инга Јумашева е приведена на аеродромот во Њујорк, соопшти руската амбасада во САД. Јумашева била приведена од службеници на ФБИ. Поради инцидентот, руската...

Општината Аеродром се ослободи од електронскиот отпад

Општинската администрација на Аеродром се ослободи од старите и дотраени електронски апарати. Одговорните за преземање на електронскиот отпад од здружението „Нула отпад“ од просториите...