Ознака: аеродром

Аеродромот „Чанги“ во Сингапур нуди „патување без патување“

Аеродромот „Чанги“ во Сингапур во најновата понуда „патување без патување“ на своите клиенти им нуди „гламурозно кампување“ во шатор. Ова необично патувачко искуство има...

Во Скопје уапсен кратовец со фалсификувани 1.000 евра

Полициски службеници од полициската станица Аеродром на 26 ноември уапсиле лице од Кратово поради сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“. При полициски преглед, кај...

Пандемијата не ги спречи метежите на американските аеродроми

Во пресрет на Денот на благодарноста Метежите на аеродромите и редиците пред центрите за тестирање покажуваат дека многу Американци планираат да го прослават Денот на...

Во Скопје рекорден број новозаразени, Аеродром надмина 700 активни случаи

Во Скопје во изминатите 24 часа се регистрирани рекордни 422 нови случаи на ковид-19, а во тој период починале тројца пациенти, соопшти Министерството за...

Центар и Аеродром со по над 200 активно заразени со коронавирус

Центар и Аеродром се скопските општини во кои во моментов има најмногу заразени со коронавирус. Според последните податоци, бројот на активни случаи во Скопје изнесува...

Филипче: Со почитување на протоколите во градинките имаме безбеден воспитно-згрижувачки процес

Министерот за здравство, Венко Филипче заедно со градоначалникот на општина Аеродром, Златко Марин, утрово ја посетија градинката „Буба Мара“ во населбата Аеродром. Тие остварија...

Одредени категории родители ослободени од надоместок за градинка во општина Аеродром

Општина Аеродром ослободи одредени категории родители од месечен надоместок за престојот на нивните деца во детските градинки. Оваа одлука е изгласана на денешната седница на...

Нов парк во Аеродром

Општина Аеродром деновиве уреди нов парк спроти поликлиниката „Јане Сандански“ во населбата Стар Аеродром. - На површина од две илјади квадратни метри се изградени нови...

Германија воведе задолжително тестирање на коронавирус на аеродромите

Бројот на заразени со коронавирус во Германија многу загрижувачки расте, најверојатно и поради големиот број повратници од ризични земји, пишува „Дојче веле“. Поради тоа, земјата...

На аеродромот во Дубаи воведени кучиња обучени за откривање на коронавирус

Аеродромот во Дубаи е меѓу првите во светот што воведе кучиња кои можат да го намирисаат коронавирусот. Здравствената администрација во Дубаи ќе им зема брис...

Watch Gleipnir (Dub) Episode 4 (https://gogoanime.be/m/E8E9/ep-4) at website https://gogoanime.be. See more weathering with you gogoanime

Bleach (https://animeplanet.cc/m/Orm) Episode 366 at AnimePlanet bleach anime planet