10.2 C
Skopje
29.11.2021 - 16:13

Ознака: Адријана Поп Арсова

Адријана Поп Арсова на четири истрчани маратони постави четири рекорди

Многу го сакам трчањето дури и кога е екстремно тешко, живеам за ова што го правам. Тренирам многу напорно, константно и последниве две години...

Поп Арсова: Пробивањето на временската бариера од три часа е реалност

Поп Арсова во Ајндховен го собори македонскиот рекорд во маратон со време од три часа и 37 секунди Адријана Поп Арсова постави нов рекорд на...

„Скопје трча 10 км“ – уште еден спортски празник

Бројот на учесниците беше двојно поголем од минатата година и 1.600 луѓе го исполнија Скопје со многу позитивна енергија Дарио Ивановски и Адријана Поп Арсова беа...